Birbirinden bağımsız birden fazla bölgenin iklimlendirme ihtiyacının olduğu ve yük ihtiyacının sürekli değiştiği otel, hastane, ofis, restoran, tiyatro vb yapılarda kullanılabilir. Cam giydirme cepheli binalar, mimari unsurların ön plana çıktığı veya dış cephesinde deformasyon istenmeyen tarihi yapılarda kullanılabilir. Bina içerisinde soğutucu gaz borularına göre çok büyük yer kaplayan hava kanallarının geçirilmesinin zor olduğu yapılarda kullanılabilir.

VRV SİSTEMİN AVANTAJLARI :

Bireysel İklimlendirme : Birbirinden bağımsız odalar birbirinden bağımsız sıcaklıklarda kontrol edilebilir. Split klima sistemlerinden temel farkı tek bir soğutucu hattına isteğe bağlı olarak 5 dış ve 40 iç ünitenin bağlanabilmesidir.

Yüksek tasarım Esnekliği : Sisteme iç ünite bağlama oranı dış ünite kapasitesinin %50´sinden %150´sine kadar değişebilir. Böylece tek bir soğutucu sisteme bağlanabilen 48 iç ünite ile yüksek düzeyde çeşitlilik sağlanır.

Az Alan İşgali : VRV sistemleri kompakt dizaynları ile kurulum için daha az yer gerektirir. %35´e varan oranla alan tasarrufu yapar.

Düşük Ses Seviyesi : VRV dış ünitelerde, yeni çift kat koruyucu kısa ve büyük fan sayesinde çalışma gürültüsü azaltılmıştır. Gürültü seviyesi “Sessiz Mod” seçildiğinde normal işletim moduna göre 4-5 dB azaltılabilir. Ayrıca hastane, yatak odaları gibi sessizlik istenilen diğer odalar için sessiz iç ünite seçim imkanı bulunmaktadır.

Düşük İşletme Maliyeti :  VRV sistemlerinde 150 metreye varan basit borulama imkanı sağlanır. R410A soğutucu kullanımı ile hem işletme maliyeti azaltılır hem de montaj kolaylığı sağlanır.

WHATSAPP05327626275